Over ons
Terug naar home

Over ons

De staf van de arts VG opleiding bestaat uit een klein, enthousiast team.

De meeste stafleden werken parttime voor de opleiding en parttime in de praktijk van de gehandicaptenzorg. Het team bestaat uit artsen VG, gedragswetenschappers, onderwijskundigen, het hoofd opleidingsinstituut, een beleidsadviseur en twee stafondersteuners, die het centrale hart vormen van ons secretariaat.

Onderwijs

We verzorgen niet alleen wekelijks een onderwijsdag voor onze aios, maar bieden ook onderwijs en begeleiding aan onze opleiders. Daarnaast verzorgen we onderwijs in de geneeskundeopleiding, helpen we coassistenten aan een plek, en geven we les aan de huisartsenopleiding, de Hogeschool Rotterdam en geven we gastlessen door het hele land.

Beleid en kwaliteit

Samen bewaken we de kwaliteit van de opleiding: zowel van het theoretische deel als het praktijkgedeelte in de opleidings- en stage-instellingen. We werken daarvoor nauw samen met externe partijen zoals de RGS en het CGS van de KNMG, maar natuurlijk ook met de werkgever van de aios, de SBOH, de NVAVG en de VAAVG.

Internationaal

De rol van arts VG is uniek in de wereld. Vanuit het buitenland is er veel belangstelling voor de wijze waarop we in Nederland geneeskunde voor mensen met een verstandelijke beperking inrichten. We leveren daarom graag een bijdrage op internationale congressen IASSDD en hebben met enige regelmaat uitwisseling met delegaties uit het buitenland. Zo bezochten in de afgelopen jaren vertegenwoordigers uit het VK, Noorwegen en Zwitserland onze opleiding.

Contact

Heb je vragen of wil je meer weten? Op de contactpagina lees je hoe en waar je ons kunt bereiken.

Medewerkers

Hanneke Veeren, arts VG
Hoofd Opleidingsinstituut
j.veeren@erasmusmc.nl
Daphne Konz, arts VG
Plaatsvervangend hoofd, docent
d.konz@erasmusmc.nl
Saskia van Eck
Beleidsadviseur Kwaliteit
s.vaneck-memelink@erasmusmc.nl
Rina Bijleveld
Gedragswetenschapper/onderwijskundige, docent
h.bijleveld@erasmusmc.nl
Shanty Roos- Sekewael
Stafondersteuner secretariaat
avgopleiding@erasmusmc.nl
Marlies van der Meer
Onderwijskundige
m.vandermeer@erasmusmc.nl
Miriam ter Horst, arts VG
Docent
m.f.p.terhorst@erasmusmc.nl
Sandra Mergler, arts VG
Docent
s.mergler@erasmusmc.nl
Ietske Tack, arts VG
Docent
i.tack@erasmusmc.nl
Adriana de Ouden
Orthopedagoog, docent
a.denouden-vanderheiden@erasmusmc.nl
Kim Potter
Orthopedagoog, docent
k.potter@erasmusmc.nl
Elsbeth Krabbe
Orthopedagoog, docent
e.krabbe@erasmusmc.nl
Ariane Eigenraam
Stafondersteuner secretariaat
avgopleiding@erasmusmc.nl